Również w 2022 roku  PSONI Koło w Zgierzu miało możliwość pozyskania środków w ramach otwartego konkursu na realizację zadania o charakterze pożytku publicznego ogłoszonego przez Wójta Gmina Zgierz . Poprzez wsparcie realizacji działań w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych  możliwy jest codzienny dowóz uczestników z terenu Gminy Zgierz na zajęcia terapeutyczno- rehabilitacyjne do dziennych placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie, a także cykl warsztatów ceramicznych realizowanych wspólnie z Domem Dziecka oraz Placówką Opiekuńczo Wychowawczą nr 1 w Dąbrówce.

Realizacja projektu ma bardzo istotne znaczenie społeczne. Udostępnienie transportu osobom z niepełnosprawnością intelektualną z terenu Gminy Zgierz, stanowi doskonałą  formę przeciwdziała marginalizacji i izolacji społecznej.

Wspólne warsztat przyczynią się do przełamania stereotypów dotyczących niepełnosprawności i pełnej integracji osób niepełnosprawnych ze sprawnymi lecz doświadczonymi życiowo dziećmi i młodzieżą . Warsztaty pozwolą na nabycie nowych kompetencji, wspólną rozmowę, wymianę doświadczeń, wsparcie, poznanie się i akceptację.