Miniony weekend był pracowity nie tylko dla naszych pracowników GOPSU, którzy wszystkie dary popakowali w pudła, opisali i wydawali dla kolejnych potrzebujących, ale również dla osób współpracujących z nami w akcji pomocowej. Strażacy z PSP w Zgierzu przetransportowali dary dla osób potrzebujących w Łodzi.
Dziękuję wszystkim darczyńcom za hojność i otwarte serca. Druhom OSP, sołtysom, radnym, dyrektorom szkół, paniom z KGW, księżom w parafiach, za zbiórki i dowożenie darów do gminnego magazynu w Dąbrówce Wielkiej. Wasza praca jest ogromna. Nie sposób wszystkich imiennie wymienić, ale warto wspomnieć choćby o najmłodszym druhu Sebastianie z drużyny dziecięcej działającej przy OSP w Dąbrówce Wielkiej, który dzielnie pomagał w akcji. Pomoc nadal płynie i będzie nadal organizowana.
Na terenie naszej gminy przebywa obecnie 206 uchodźców w domach prywatnych oraz w ośrodku „Jedliczanka „ w Grotnikach. To tylko te osoby, które już zostały zgłoszone do gminy.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszelkie działania jakie są organizowane i zgłaszane do nas. To dowód że zawsze jesteśmy gotowi do niesienia pomocy bliźniemu.
Wioleta Głowacka
Wójt Gminy Zgierz