W Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej dniu 6 marca odbył się Wernisaż „Sztuka jest kobietą”. Obrazy malowane, haftowane, szkice, ceramika oraz pudełka decoupage, których wspólnym mianownikiem jest kobieta wystawili: Hanna Fibakiewicz, Beata Gawryszczak, Marzena Bugała-Bednarek, Marta Olszewska, Beata Skalska, Halina Albińska, Michał Bończyk, Ryszard Bryszewki.
Wernisaż uświetnił występ poetycki Barbary Garus, która zaprezentowała autorski wiersz „Damą być” oraz spektakl Agaty Kaczmarek o dojrzałej kobiecie robiącej rachunek sumienia z własnym życiem. Usłyszeliśmy wciąż cieszące ucho piosenki z musicalu Mamma Mia w polskiej wersji językowej. Scenariusz i reżyseria Krzysztof Kaczmarek, Agata Kaczmarek. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność na Wernisażu.
Wystawa otwarta w marcu w godzinach od 8.00 do 16.00. Serdecznie zapraszamy !