Laboratoria Przyszłości to program edukacyjny dla szkół, realizowany od grudnia ubiegłego roku. Pieniądze trafiły do wszystkich szkół z terenu gminy Zgierz. Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Wysokość środków dla każdej placówki jest zróżnicowana i uzależniona od liczby uczniów, którzy uczą się w szkole. Szkoła Podstawowa w Besiekierzu Rudnym otrzymała 30.000,00 zł, szkoły w Białej, Dąbrówce Wielkiej, Giecznie oraz w Grotnikach otrzymały po 60.000,00 zł, Szkoła Podstawowa w Słowiku otrzymała 78.600,00 zł, natomiast szkoła w Szczawinie Kościelnym 85.800,00 zł.
Zakupiono już nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Gov Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.