Od 21 lutego do 4 marca 2022 r. Rodzice (lub opiekunowie prawni) dzieci w wieku przedszkolnym mogą składać deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, które w tym roku po raz pierwszy pójdą do przedszkola rekrutacja rozpocznie się od 7 marca 2022 r.

Druk wniosku i pozostałych dokumentów można pobrać w sekretariacie wybranej placówki oświatowej lub na jej stronie internetowej.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Od 7 marca do 18 marca 2022 r. Rodzice (lub opiekunowie prawni) mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej

Kandydatów do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, zamieszkałych w jej obwodzie przyjmuje się wyłącznie na podstawie zgłoszenia złożonego przez rodziców w sekretariacie szkoły.

Sieć szkół i ich granice obwodów (spis miejscowości) określone zostały w Uchwale Nr IX/108/19 Rady Gminy Zgierz z dnia z dnia 25 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zgierz (Dz. Urz.  Województwa Łódzkiego z dnia 16 lipca 2019 r., poz.4035) http://dziennik.lodzkie.eu/legalact/2019/4035/

Więcej informacji o zasadach rekrutacji, szczegółowych terminach i podstawie prawnej, można znaleźć pod zamieszczonym niżej linkiem:

REKRUTACJA DO KLAS 1 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH