Logotyp EFRR

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Zgierz

Celem głównym projektu jest poprawa efektywności energetycznej infrastruktury publicznej Gminy Zgierz, w zakresie dwóch obiektów:

• Szkoły Podstawowej im. Jana Kasińskiego w Białej
  • Szkoły Podstawowej im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie Kościelnym

Cel ten zrealizowano poprzez przeprowadzenie kompleksowego procesu termomodernizacji ww. obiektów (m.in. ocieplenie budynków, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, budowa systemu wentylacji mechanicznej w SP Szczawin)

Tym samym działania projektowe spowodowały ograniczenie zużycia energii w sektorze publicznym oraz ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu:  2 195 664,74 zł
Kwota dofinansowania:  1 517 329,29 zł

Projekt został zrealizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Dokumentacja fotograficzna termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Białej

Dokumentacja fotograficzna termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym