W dniu 23 grudnia 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny pod hasłem: „KTO KOMPOSTUJE TEN NIE MARNUJE”, organizowany pod patronatem Wójta Gminy Zgierz. Celem Konkursu była edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z terenu gminy Zgierz związana z  rozpowszechnianiem wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat ograniczenia powstawania odpadów, korzyści z segregacji bioodpadów i ich kompostowania, a także kształtowanie świadomości ekologicznej. W konkursie wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie ze szkół z terenu gminy Zgierz. Do konkursu zgłoszono 37 prac w 4 kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, szkoła podstawowa kl. I-III, szkoła podstawowa kl. IV-VI oraz szkoła podstawowa kl. VII-VIII. Uczniowie wykonywali prace indywidualnie.  Komisja konkursowa, w składzie Sekretarz Gminy – Anna Sasin, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa – Małgorzata Dudek, a także pracownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej – Aneta Kosiorek, oceniała pomysłowość, zgodność z tematem i oryginalność wykonanych prac. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

Kategoria I – oddziały przedszkolne:

I miejsce – Łukasz Sarna z oddz. przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Słowiku
II miejsce – Krzysztof  Nowak z oddz. przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Besiekierzu Rudnym,
III miejsce – Lena Krysiak z oddz. przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Besiekierzu Rudnym.

Kategoria II – szkoła podstawowa klasy I-III:

I miejsce – Magdalena Nowak, Szkoła Podstawowa w Besiekierzu Rudnym,
II miejsce – Julian Barczewski, Szkoła Podstawowa w Słowiku,
III miejsce – Maria Ostrowska, Szkoła Podstawowa w Giecznie.

Kategoria III – szkoła podstawowa klasy IV-VI:

I miejsce – Hanna Marynowicz, Szkoła Podstawowa w Słowiku,
II miejsce – Laura Siemaszkiewicz, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Grotnikach,
III miejsce – Kinga Marynowicz, Szkoła Podstawowa w Słowiku.

Kategoria III – szkoła podstawowa klasy VII-VIII:

I miejsce – Aleksander Cebulski, Szkoła Podstawowa w Szczawinie,
II miejsce – Alina Szafrańska, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej,
III miejsce – Wojciech Draczyński, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Grotnikach.

Serdecznie gratulujemy laureatom i zachęcamy do brania udziału w naszych kolejnych konkursach.