19 listopada w Uniejowie odbyła się konferencja zorganizowana przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa poświęcona Rewaloryzacji zabytkowych parków województwa łódzkiego. Nasza gmina znalazła się w gronie wyróżnionych jako dobry przykład działań jednostek samorządowych na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego. 👉Wioleta Głowacka Wójt Gminy zaprezentowała nasz piękny park w Dzierżąznej, zachęcając jednocześnie do jego odwiedzania. Obecne na Konferencji były m. in. przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz zespołu Giecznianki i Szczawinianki. Wójt Gminy podziękowała zespołom działającym przy GCKSTiR w Dzierżąznej, również Orkietrze Dętej za uświetnianie licznych wydarzeń odbywających się w parku. Sądząc po reakcji słuchaczy zespoły są już doskonale znane i lubiane wśród mieszkańców województwa łódzkiego, co niezmiernie nas cieszy.