To tytuł szkolenia dla sołtysów i członków rad sołeckich, które odbyło się 18 października w Uniejowie. Z naszej gminy, w szkoleniu wzięły udział niemal wszystkie sołectwa, a dowiedzieć się można było między innymi jakie kompetencje i zadania ma sołtys, rada sołecka a jakie zebranie wiejskie, oraz jak poprawnie powinien wyglądać statut sołectwa. Szkolenie zorganizował Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.
-Sołtysi są pierwszą linią mojego kontaktu z mieszkańcami, to do nich zgłaszane są różne sprawy, dlatego ważne jest dla mnie, aby zdobywali wiedzę w różnym zakresie, podnosili swoje kwalifikacje i wykorzystali je później w swojej pracy na rzecz sołectwa, dziękuję więc wszystkim za udział w szkoleniu – powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Szkolenie dla sołtysów 18.10