Nad tym jak to zrobić głowi się niejeden naukowiec, ale wystarczyłoby gdyby zapytał o to dzieci z naszej gminy. Na początku września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ogłoszony został konkurs dla gminnych placówek oświatowych pn. „Podróżuję i nie truję czyli eko pojazd przyszłości” pod patronatem Wójta Gminy. Dzieci miały za zadanie wykonać projekt pojazdu przyszłości, który nie będzie zanieczyszczał naszej planety. Kolejny raz przekonaliśmy się, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic, a wykonane pojazdy zaskoczyły nas pomysłowością i ogromnymi gabarytami. Oto wyniki konkursu:
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Besiekierzu Rudnym oraz Szkoła Podstawowa w Białej
II miejsce zajęła SP w Słowiku i Grotnikach
III miejsce SP w Szczawinie Kościelnym i Dąbrówce Wielkiej
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie, kto wie może wśród tych wspaniałych dzieciaczków jest przyszły wielki inżynier konstruktor.