Przyczyny powstawania raka piersi wciąż są nieznane, a możliwości zapobiegania niewielkie. Nowotwór na początku nie boli i przebiega bezobjawowo, dlatego jest tak niebezpieczny. Często gdy kobiety zgłaszają się do lekarza choroba jest już w stopniu zaawansowanym.
– Rak to cicha i podstępna choroba, dlatego szczególnie nam kobietom jest potrzebna profilaktyka. Dbajmy o siebie i pamiętajmy o badaniach raka piersi. Zachęcam Panie do przeprowadzenia mammografi w ramach programu profilaktycznego- powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
👉 Skorzystaj z bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet w wieku 50-69 lat. Możesz wziąć również udział w instruktażu samobadania piersi z wykorzystaniem dedykowanych fantomów prowadzony przez pracowników Wydziału Zdrowia ŁUW w Łodzi.
👉Specjalny mammobus z doświadczoną kadrą wyruszył w trasę po naszym województwie
👉23 października – będzie stacjonował przed Miejskim Zespołem Przychodni Rejonowych w Zgierzu, ul. Łęczycka 24 a, 95-100 Zgierz, w godz. 10.00-16.00
Pod tymi linkami można znaleźć ważne informacje:
Zapraszamy !