Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych to dla gminnej organizacji strażackiej najważniejsze wydarzenie, odbywające się co 5 lat. Uczestniczą w nim delegaci ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. W ubiegły piątek taki Zjazd odbył się w Dąbrówce Wielkiej. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Wioleta Głowacka Wójt Gminy, Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu – st. bryg. Paweł Malinowski, Dowódca JRG w Strykowie – bryg. mgr. inż. Bartłomiej Tomczuk, Dowódca JRG w Ozorkowie – bryg. mgr Jarosław Jaczyński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgierzu – dh Andrzej Ruciński, Przewodniczący Rady Gminy Zgierz – Dariusz Sędzicki, Radni Rady Gminy Zgierz: Robert Śniecikowski, Kamil Tomczak, Sekretarz gminy Anna Sasin.
Na początek dotychczasowy Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Jan Wojciechowski odczytał sprawozdanie z działalności zarządu w ostatnich 5 latach. W swoim podsumowaniu podkreślił zaangażowanie gminnego samorządu w doposażaniu gminnych jednostek. Nad prawidłowym przebiegiem zjazdu czuwały wybrane komisje wyborcza, uchwał i wniosków, skrutacyjna oraz mandatowa. Dotychczasowi członkowie Zarządu otrzymali z rąk Wójta Gminy podziękowanie za zaangażowanie w działalność OSP.
Następnie odbyło się głosowanie nad wyborem nowego Zarządu na kolejne 5 lat. Nowym prezesem Zarządu Oddziału Gminnego OSP niespodziewanie została druhna Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz. A cały skład po ukonstytuowaniu przedstawia się następująco:
Prezes – Wioleta Głowacka
Wiceprezes – Piotr Rżanek
Wiceprezes – Marian Mamiński
Komendant gminny – Stanisław Stańczyk
Sekretarz – Arkadiusz Złotowski
Skarbnik -Andrzej Karolczak
Członek zarządu – Dariusz Pietrasiak
Członek zarządu – Andrzej Kolasa
Członek zarządu – Marek Manista
Członek zarządu – Krzysztof Chyliński
Członek zarządu – Dominik Jarmusz
W trakcie Zjazdu Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Andrzej Ruciński wręczył Wiolecie Głowackiej Wójt Gminy odznaczenie Wzorowego Strażaka.
-Dziękuje za obdarzenie mnie takim zaufaniem. Zapewniam, że jako druhna doskonale rozumiem potrzeby Strażaków Ochotników, a jako nowy Prezes Zarządu dołożę wszelkich starań, aby ich praca była należycie doceniana.