Uroczystości odbyły się w Zgierzu na Placu Jana Pawła II. W intencji strażaków została odprawiona Msza Święta w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu. Wzięli w nich udział strażacy zawodowi i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, dziecięce i młodzieżowe drużyny pożarnicze, samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych. Ponad 40 sztandarów reprezentowało formacje strażackie z Powiatu Zgierskiego.

Była to wyjątkowa okazja do przekazania życzeń Strażakom. A powtarzały się w nich szczególnie te o samych skutecznych akcjach i szczęśliwych powrotach do domów i rodzin.

Samorząd Gminy Zgierz reprezentowała Wioleta Głowacka Wójt Gminy, która odebrała podziękowanie za wsparcie Straży Pożarnych od Komendanta Powiatowego PSP w Zgierzu Pawła Malinowskiego.

Wśród odznaczonych Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zgierz znaleźli się:

Druhna Barbara Kowalska z OSP Kania Góra, odznaczona Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa

Druhowie: Jan Wojciechowski z OSP Rogóźno, Stanisław Dynek z OSP Skotniki i Stanisław Stańczyk z OSP Dąbrówka Wielka, odznaczeni Odznaką Honorową Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej dla Województwa Łódzkiego

Druh Stanisław Piaskowiak z OSP Kania Góra, odebrał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podczas uroczystości jednostki OSP z terenu gminy Zgierz reprezentowały sztandary z OSP Biała, OSP Dąbrówka Wielka, OSP Dzierżązna, OSP Kania Góra, OSP Kębliny, OSP Skotniki, OSP Szczawin, OSP Ustronie – Grotniki, OSP Rogóźno, OSP Wypychów.

W uroczystościach brały udział drużyny młodzieżowe z OSP Dąbrówka Wielka i OSP Ustronie – Grotniki.

Podziękowania za strażacką służbę i poświęcenie Wioleta Głowacka Wójt Gminy złożyła na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Zgierzu Pawła Malinowskiego.