Wójt Gminy Zgierz informuje, że Gmina Zgierz zamierza złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie zadania w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

Rolnicy z terenu gminy Zgierz zainteresowani usunięciem ze swoich gospodarstw folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej: siatki i sznurki do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowania typu Big Bag powinni złożyć swój wniosek  o udział w programie w terminie od 01 września 2021 r. do dnia 08 września 2021 r. Termin realizacji zadania planowany jest na przełomie 2021/2022 roku.

Wnioski będą przyjmowane w Biurze Obsługi Klienta na stanowisku 4, w Urzędzie Gminy Zgierz mieszczącym się w Zgierzu przy ul. Łęczyckiej 4. Wniosek może zostać przesłany w sposób tradycyjny na adres Urzędu Gminy Zgierz, drogą elektroniczną  z podpisem elektronicznym bądź złożony za pośrednictwem platformy e-PUAP. Wnioski złożone po terminie nie zostaną uwzględnione w składanym przez Gminę wniosku.

Zadanie będzie realizowane wyłącznie pod warunkiem pozyskania przez Gminę Zgierz dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Warszawie.
Informujemy, że złożenie wniosku nie stanowi zobowiązania mogącego być podstawą do roszczeń. Istotny jest również fakt, iż w momencie odbioru powyższych odpadów każdy Wnioskodawca zobowiązuje się do poniesienia kosztów związanych  jedynie z Vat (tj. za 1 tonę odpadów będzie to kwota około 40,00 zł).

W przypadku rezygnacji z realizacji zadania, Wnioskodawca zobowiązany jest niezwłocznie dostarczyć pismo w tej sprawie do Urzędu Gminy Zgierz.

Program priorytetowy NFOŚiGW nie przewiduje odbioru włókniny używanej przy produkcji warzyw, opakowań po środkach ochrony roślin, beczek, węży gumowych.

Ogłoszenie o naborze:  20210827140648

klauzula RODO

Oświadczenie de minimis w rolnictwie i rybołówstwie