Aby ułatwić Mieszkańcom aplikowanie o dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrze Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i w siedzibie urzędu gminy w Biurze Obsługi Klienta został uruchomiony punkt w którym można uzyskać:
🟩 Informacje o zasadach programu Czyste Powietrze
🟩 Pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie
🟩 Przekazanie wniosku za pośrednictwem urzędu gminy do
WFOŚiGW w Łodzi (gdzie nastąpi jego ocena merytoryczna)
🟩 Pomoc w rozliczeniu przyznanego dofinansowania
-Zabiegałam o utworzenie takiego punktu konsultacyjnego i cieszę się, że udało się to zrobić. Mam nadzieję, że będzie on sporym ułatwieniem dla naszych Mieszkańców, którzy mogą teraz skorzystać z pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie na przykład do wymiany pieca, jego dostarczeniu, a nawet w jego rozliczeniu. Zachęcam do skorzystania z oferty punktu- powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Do punktu konsultacyjnego można zadzwonić pod numer tel. 42 716-25-15 wew. 333