Na piknik bezpieczeństwa w Rosanowie zaprosiła dzieci Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz. Bohaterowie Psiego Patrolu przyciągnęli dzieci wraz z rodzicami z Rosanowa i okolic. Przez trzy godziny było co robić: tańce, konkursy, skakanie na dmuchańcach, obowiązkowa wata cukrowa i lody, wielkie bańki mydlane i figurki z balonów.

Przede wszystkim edukacja dla dzieci. W ramach plenerowego przedstawienia bohaterowie dziecięcej kreskówki opowiadali, między innymi o skutkach nadużywania telefonów komórkowych i spędzania czasu w internecie. Hitem były pamiątkowe zdjęcia z postaciami z Psiego Patrolu Marshallem i Chasem. „Przytulasom” i uściskom z maskotkami nie było końca.

Podczas Pikniku wielu dorosłych skorzystało, z możliwości spisania się w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrz spisowy, na miejscu pomagał mieszkańcom wypełniać formularze spisowe.

Pełne ręce roboty mieli Strażnicy Miejscy ze Zgierza, którzy znakowali rowery wszystkim chętnym. Takie oznakowane rowery i inne pojazdy np.: wózki rowerowe, przyczepki rowerowe, wózki inwalidzkie, a nawet hulajnogi, szybciej trafią do właściciela pojazdu w przypadku ich odzyskania po kradzieży. Dziękujemy bardzo Strażnikom Miejskim ze Zgierza za przyłączenie się do Pikniku.

Piknik odbył się na terenie przy boisku w Rosanowie. Dziękujemy za pomoc panu Ryszardowi Pietrzakowi.

Poniżej fotogaleria