W  sobotę 10 lipca br. przed remizą strażacką w Skotnikach w obecności Wiolety Głowackiej Wójt Gminy, Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego będącego jednocześnie V-ce Szefem Zespołu Parlamentarnego Strażaków, Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej Pawła Malinowskiego, Prezesa Zarządu Gminnego Oddziału OSP Jana Wojciechowskiego, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego, radnego Piotra Wężyka, a także zaproszonych gości uroczyście poświęcony został nowy wóz bojowy.
Aby siły wyższe, ze św. Florianem czuwały nad strażakami, nowy wóz poświęcił o. Radosław Tomczak oraz ks. kan. Zdzisław Sudra – Kapelan Powiatowy Strażaków.
Druhowie nie kryli swojej radości z nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpił wysłużonego Stara z 1988 roku. Zakup nowego wozu był możliwy dzięki dofinansowaniu zakupu z budżetu Gminy Zgierz (400 tys.), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
 -Praca strażaków jest pełna poświęceń i odpowiedzialności, wymaga odwagi, odpowiedniego przygotowania, ale i profesjonalnego sprzętu. Cieszę się, że udało się wzbogacić OSP w Skotnikach o ten nowy wóz bojowy. To efekt dobrej współpracy naszego samorządu z innymi instytucjami, które dofinansowały jego zakup. Życzę wszystkim naszym dzielnym strażakom opieki św. Floriana i szczęśliwego powrotu z każdej akcji. Dziękuje również za szeroką współpracę i integrację ze społecznością lokalną– powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy.