Literackie zdolności uczniów szkół z naszej gminy ujawnił Profilaktyczny Konkurs Literacki organizowany od kilku lat przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku pod Patronatem Wójta Gminy Zgierz Pani Wiolety Głowackiej.

Do konkursu zgłosiło się 33 uczniów z wierszami rymowanymi i bez rymów, z długimi i krótkimi…

Uczniowie mieli podjąć temat zdrowego stylu życia, wystrzegania się tego, co prowadzi do uzależnień, mogli także odnieść się do bieżących zagrożeń.

Wyłoniono następujących laureatów:

Oliwier Stańczak , SP w Giecznie, kl. VI

II miejsce ex aequo

Joanna Sarna , SP w Słowiku, kl. VI

Martyna Sołtysik SP w Szczawinie, kl. VIIa

III miejsce ex aequo

Norbert Jamroziak SB w Białej, kl. V

Zuzanna Juszczak SP w Słowiku, kl. V

Weronika Pabijańczyk, SP w  Słowiku, kl. VII

Maja Wardęga , SP w  Szczawinie, kl. VII

Gratulujemy talentu wszystkich uczestnikom konkursu.

Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty! Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty! Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty! Profilaktyczny Konkurs Literacki Słowik 2021 rozstrzygnięty!