W ostatni piątek szkoły na terenie gminy Zgierz wizytował Waldemar Flajszer Łódzki Kurator Oświaty. W spotkaniu uczestniczył Marek Matuszewski Poseł na Sejm RP oraz Mieczysław Nowicki, dwukrotny medalista olimpijski w kolarstwie szosowym.
Gości oprowadzała po szkołach w Białej i Giecznie Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Kuratorowi przedstawiono między innymi infrastrukturę placówek. Szkoły w Gminie Zgierz są systematycznie doposażane w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne, tak aby uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki. Poprawiana jest infrastruktura, aby wszystkie dzieci z gminy Zgierz nie były ograniczone brakiem miejsca do nauki, miały dostęp do sal gimnastycznych. W tym roku, po długich staraniach Wiolety Głowackiej Wójt Gminy oraz mieszkańców Białej, przy akceptacji Rady Gminy została zakupiona działka przy szkole w Białej. To pierwszy krok, żeby uczniowie zyskali salę gimnastyczną, której szkoła jeszcze nie ma. W perspektywie są kolejne inwestycje oświatowe.
Podczas konferencji prasowej Kurator skierował słowa uznania do Wójt Gminy Zgierz za wsparcie przez samorząd gminy placówek oświatowych. Podkreślił, że szkoły na terenie gminy Zgierz nie odbiegają pod względem wyposażenia w pomoce dydaktyczne i zadbania o infrastrukturę od szkół miejskich. Zapewnił jednocześnie o wsparciu i pomocy kuratorium w sprawach nadzoru pedagogicznego.
Goście odwiedzili również GCKSTiR w Dzierżąznej, gdzie obejrzeli wystawę „Dzieci bez dzieciństwa”, po której oprowadziła Magdalena Hauke kustosz wystawy.