Gmina Zgierz, Miasto Zgierz oraz Aleksandrów Łódzki podpisały porozumienie w sprawie uruchomienia międzygminnej komunikacji autobusowej linii nr 2 BIS kursującej na trasie od przystanku Aleksandrów Łódzki – Targowy Rynek do przystanku Stryków Strefa Corning przez Miasto Zgierz i Gminę Zgierz. Na terenie naszej gminy autobus będzie się zatrzymywał na przystankach przy drodze krajowej nr 71 w Łagiewnikach Nowych, oraz w Skotnikach ul. Rzemieślnicza.
-Bardzo mnie cieszy, że udało nam się podpisać to porozumienie w trosce o dobro lokalnej społeczności, również naszych mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy do tzw. Strefy Ekonomicznej w Strykowie czy młodzieży uczęszczającej do zgierskich szkół. Uruchomienie tej linii jest przykładem dobrej współpracy trzech samorządów czyli Gminy Zgierz, Miasta Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego – powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.
Linia 2 BIS zacznie kursować od czerwca, a dziś inauguracyjnym kursem do Skotnik pojechali uczestnicy porozumienia, na których czekało już kilkoro zadowolonych z uruchomienia tej linii mieszkańców.
uruchomienie lini 2 BIS uruchomienie lini 2 BIS uruchomienie lini 2 BIS