Zbliżają się ważne dni w kalendarzu: 2 Maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej, a następnego dnia kolejna 230. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wszyscy wiemy, że biały i czerwony to barwy naszej Ojczyzny, od dzieciństwa jesteśmy uczeni do nich szacunku. Niech więc te dni będą okazją do indywidualnego ich uczczenia. Zachęcam Mieszkańców do wywieszenia flagi, pokażmy że jesteśmy dumni z bycia Polakami. Mam nadzieję, że już niedługo wszyscy będziemy mogli świętować te ważne dla nas dni – powiedziała Wioleta Głowacka Wójt Gminy Zgierz.

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w naszej gminie mają piękną tradycję, jednak w tym roku ze względu na panującą epidemię i związane z tym ograniczenia odbędą się jedynie symbolicznie. 3 Maja o godzinie 8.30 w kościele w Białej odprawiona zostanie msza św. w Intencji Ojczyzny, a następnie delegacja samorządowa złoży kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Do godziny 12 pod pomnikiem będą wybrzmiewały pieśni patriotyczne. Zapraszamy również do wysłuchania koncertu patriotycznego przygotowanego specjalnie dla Mieszkańców przez naszą wspaniałą Orkiestrę Dętą ze Szczawina, działającą przy GCKSTiR w Dzierżąznej.