W związku z informacjami uzyskanymi z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Łodzi, Departamentu Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, w załączeniu jest zamieszczone powiadomienie dotyczące ryzyka przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 na obszarze woj. łódzkiego: m. Łowicz, m. Łódź (północno-zachodnia otulina Lasu Łagiewnickiego przy granicy z miastem Zgierz), m. Aleksandrów Łódzki, m. Zgierz (część centralna, północna, północno-wschodnia, wschodnia, południowo-wschodnia), gm. Zgierz (przy północnej i wschodniej granicy m. Zgierz), m. Radomsko ( część centralna, zachodnia i północnozachodnia), gm. Ładzice (przy granicy północno-zachodniej m. Radomsko) dnia 17.12.2020 r.

Powiadomienie przesyła się celem umożliwienia realizacji działań określonych w planach działań krótkoterminowych stanowiących integralną część Programów ochrony powietrza przyjętych uchwałami Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Wyniki pomiarów zanieczyszczenia powietrza można śledzić na bieżąco na stronach internetowych: www.powietrze.lodzkie.pl www.powietrze.gios.gov.pl oraz www.wios.lodz.pl

DM_ŁD_542_3_13_20_BO_Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania w dn. 17.12.2020