Gmina Zgierz pozyskała środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w konkursie ogłoszonym przez Prezesa Rady Ministrów.

10 grudnia 2020 roku, Wójt Gminy Zgierz Wioleta Głowacka uczestniczyła wraz z Posłem PiS Markiem Matuszewskim oraz włodarzami Powiatu Zgierskiego, Miasta Zgierza i Miasta Ozorkowa w konferencji prasowej dotyczącej udzielonego wsparcia dla samorządów.

Przedmiotem zadania realizowanego przez gminę będzie termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej. Działania przewidziane w inwestycji polegają na wykonaniu szeregu prac budowlanych obejmujących m in. ocieplenie ścian i stropodachu, wymianę stolarki okiennej, a także modernizację centralnego ogrzewania. Prace prowadzone będą w 2021 roku. Kwota udzielonego wsparcia wynosi 600 000,00 zł, a całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 650 000,00 zł.

„To długo oczekiwana inwestycja przez naszych druhów. Budynek strażnicy wzniesiony został w latach 80-tych, niedocieplony generował duże koszty utrzymania, po modernizacji przyczyni się do polepszenia jakości powietrza i lepszego wizerunku wsi” – mówiła Wójt Gminy Zgierz.

Ponadto na terenie naszej Gminy ze środków uzyskanych przez Powiat Zgierski będzie realizowany projekt przebudowy drogi powiatowej nr 5131E w Szczawinie na ul. Kościelnej na odcinku 620 mb. Odnowiona zostanie nawierzchnia bitumiczna drogi, a także wybudowany będzie  chodnik dla pieszych.

„Bardzo się cieszę również z tej inwestycji w Szczawinie, bo była ona jednym z moich priorytetów inwestycyjnych w przeprowadzonych rozmowach ze Starostą Zgierskim Panem Bogdanem Jarotą” – podsumowała Wójt Gminy Zgierz Wioleta Głowacka.