Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Zgierz,

Zgodnie z § 21 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 2091) informuję, że Urząd Gminy Zgierz do dnia 27 grudnia 2020 r. funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Zmiany w organizacji Urzędu wprowadzone zostały w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa Państwu oraz pracownikom Urzędu.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr VIII/190/20 Wójta Gminy Zgierz z dnia 30 listopada 2020 r. w sprawie polecenia pracy zdalnej w Urzędzie Gminy Zgierz oraz wyłączenia z zakresu pracy zdalnej określonych zadań, od dnia 30 listopada 2020 r. do dnia 27 grudnia 2020 r. pracownikom Urzędu Gminy Zgierz zostało polecone wykonywanie pracy zdalnej, na zasadach określonych w odrębnym zarządzeniu. Z zakresu pracy zdalnej zostali wyłączeni pracownicy realizujący zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom lub inne zadania niezbędne ze względu na przepisy prawa lub potrzeby Urzędu Gminy Zgierz. Do zadań tych zalicza się w szczególności sprawy z zakresu:

1. ewidencji ludności i dowodów osobistych;

2. działalności gospodarczej;

3. pomocy społecznej;

4. świadczenia usług komunalnych;

5. budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego, w tym dotyczące decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego wydawanych na podstawie ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2020r. Poz.293 z późn. zm.);

6. ochrony środowiska, w tym dotyczące:

a) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji wydawanej na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.z 2020r. poz.283 z późn. zm.),

b) decyzji zezwalającej na usunięcie drzew lub krzewów wydawanej na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2020 r. Poz.55 z późn. zm.),

7. edukacji, spraw społecznych;

8. geodezji i nieruchomości;

9. biura rady;

10. gospodarki finansowej;

Obsługa interesantów w Urzędzie Gminy Zgierz:

W Urzędzie Gminy Zgierz od dnia 1 grudnia 2020 r. wszystkie sprawy załatwiane są w Biurze Obsługi Klienta, znajdującym się na parterze, wejście z holu w budynku A, w godzinach pracy Urzędu, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Liczba interesantów, w tym samym czasie w Biurze Obsługi Klienta nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem pracowników realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.

Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, informujemy, że w przerwie, w godzinach 13.15 – 13.30, będzie przeprowadzana dezynfekcja stanowisk obsługi.

Nadal rekomendujemy załatwianie spraw drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Zaleca się załatwianie spraw za pośrednictwem:

• e-mail: ug@gmina.zgierz.pl

• platforma e-PUAP:/UGZgierz/skrytka

• telefon: 42 716 25 15

• faks: 42 716 45 54

Przypomina się, że Interesanci zobowiązani są do zdezynfekowania rąk, utrzymywania bezpiecznej odległości od innych osób (min. 1,5 m) oraz zakrywania ust i nosa.

Zdrowie jest najważniejsze. Dbajmy o siebie i innych!

Wójt Gminy Zgierz

/-/ Wioleta Głowacka