Od dzisiaj uczniowie klas 4 – 8 szkół podstawowych uczą się zdalnie. Po ponad trzymiesięcznym okresie nauki zdalnej, w ubiegłym roku szkolnym, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie są zdecydowanie lepiej przygotowani do tej formy pracy. Dzięki ministerialnym dotacjom z programów: „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”, uczniowie w trudnej sytuacji materialnej z gminnych placówek edukacyjnych, mają do dyspozycji 50 nowych laptopów. Kolejne 12 laptopów wyposażonych w system Windows 10 Pro i program antywirusowy podarowała firma EY Polska uczniom Szkoły Podstawowej w Szczawinie.

Pierwszego dnia nauki zdalnej w szkołach w całej Polsce nie obyło się bez problemów. Także dyrektorzy placówek oświatowych w terenu gminy Zgierz, na bieżąco monitorowali sytuację i próbowali rozwiązywać problemy. Od rana nie działał m. in. dziennik elektroniczny Librus, a platformy do prowadzenia zajęć on-line, takie jak Teams czy Classroom, były przeciążone. Sytuacja powoli się stabilizuje i miejmy nadzieję, że w następnych dniach, dzięki współpracy nauczycieli, uczniów i ich rodziców, nauka zdalna będzie odbywała się już bez większych problemów.

Nauka zdalna - laptop z dostępem do dziennika elektronicznego