Od  17 października br. zostaną wprowadzone nowe obostrzenia w strefie żółtej, w której obecnie znajduje się gmina Zgierz.

Co się zmieni?

• Lokale gastronomiczne:

– będą mogły przyjmować gości w godzinach 6:00 – 21:00,

– będzie mógł być zajęty co drugi stolik,

– po godzinie 21:00 będzie można zamawiać posiłek tylko na wynos,

• Wesela i imprezy okolicznościowe:

– zostaną ograniczone do 20 uczestników,

– bez zabawy tanecznej,

– wchodzi w życie od 19 października,

• Podczas uroczystości religijnych obowiązuje zasada 1 osoba na 4 mkw.,
  • W zgromadzeniach publicznych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25 osób,
  • W szkołach wyższych i ponadpodstawowych zostaje wprowadzone nauczanie hybrydowe,
  • Wydarzenia sportowe będą mogły odbywać się bez udziału publiczności a wydarzenia kulturalne z udziałem 25 % publiczności,

– Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Rząd zaktualizował także listę powiatów, które od 17 października znajdą się w strefie czerwonej. Wśród nich jest m. in. miasto Łódź. W tych strefach obowiązują jeszcze większe obostrzenia. Poniżej zamieszczamy informację o obostrzeniach obowiązujących w czerwonych strefach, aby mieszkańcy zapoznali się z niniejszymi ograniczeniami.

Zaleca się przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz ograniczenie kontaktów, zwłaszcza przez osoby starsze, do niezbędnego minimum. Jeżeli jest to możliwe, wszelkie sprawy załatwiajmy za pośrednictwem internetu lub telefonicznie.

Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w strefie żółtej od 17 października

Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w strefie czerwonej od 17 października

Nowe zasady bezpieczeństwa dla powiatów - lista powiatów objęta czerwona strefą od 17 października 2020 roku