4 października 1920 roku w Kęblinach przyszła na świat pani Józefa Sawicka. Z okazji jej setnych urodzin, mieszkańcy sołectwa Kębliny, zorganizowali Jubilatce uroczystość. W trakcie tak wyjątkowego wydarzenia nie mogło zabraknąć jubileuszowego toru, oraz wspólnie zaśpiewanego „200 lat…”

Życzenia zdrowia, radości i uśmiechu, w imieniu gminnego samorządu, złożyli pani Józefie: Wójt Gminy Zgierz – Wioleta Głowacka oraz Przewodniczący Rady Gminy Zgierz – Dariusz Sędzicki. Zapytana o receptę na tak długie życie jubilatka odpowiedziała, że dla niej jest to wiara, w Boga i Matkę Boską, którzy pomogli przetrwać jej wiele ciężkich chwil, takich jak bieda, II wojna światowa, czy śmierć syna. Pani Józefa miała dwoje dzieci, obecnie została jej tylko córka, z którą mieszka. Ma również troje wnucząt i siedmioro prawnucząt, którzy razem z nią, świętowali ten jubileusz.

Pani Wójt wręcza Jubilatce kwiaty

Przewodniczący Rady Gminy Zgierz wręcza Jubilatce prezent

Sołtys Kęblin wręcza Jubilatce kwiaty i składa życzenia w imieniu mieszkańców sołectwa

Goście wręczają Jubilatce prezent