Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań gminnych objętych dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcie rządowe w wysokości 50 % kosztów inwestycji otrzymają dwie drogi gminne: nr 120353E relacji Lorenki – Władysławów oraz nr 120358E relacji Kębliny – Besiekierz Rudny.

– Od początku funkcjonowania rządowego programu, samorząd gminy Zgierz zmodernizował trzy drogi (tzw. drogę przez las relacji Cyprianów – Szczawin, ulicę Barową w Skotnikach oraz ulice: Anny Szukalskiej, Ogrodową i relacji Dąbrówka Strumiany – Dąbrówka Marianka), a teraz dzięki kolejnemu dofinasowaniu będziemy mogli wyremontować następne dwie – mówi Mirosława Maciak – pełniąca funkcję Wójta Gminy Zgierz.