Już niebawem będziemy świętowali kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku, ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, pewnie nie będziemy mogli wspólnie świętować oraz uczcić tego dnia. Dlatego redakcja miesięcznika „Na Ziemi Zgierskiej” ogłasza konkurs plastyczny i literacki dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Zgierz.

Konkurs plastyczny adresowany jest dla uczniów klas I – V, natomiast uczniowie klas VI – VIII, mogą wziąć udział w konkursie literackim. Temat obu konkursów jest taki sam: „Znaczenie Konstytucji 3 Maja w życiu młodego człowieka”. Swoje prace, w przypadku konkursu plastycznego wystarczy zdjęcie pracy, należy przesłać na adres e-mail redakcji: gazeta@gmina.zgierz.pl do dnia 28 kwietnia br.

Regulamin konkursów: plastycznego i literackiego pn. „Znaczenie Konstytucji 3 Maja w życiu młodego człowieka”:

1. Organizatorem konkursów jest redakcja miesięcznika „Na Ziemi Zgierskiej.
  2. Celem konkursów jest rozbudzanie postaw patriotycznych oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach historycznych u uczniów gminnych szkół podstawowych, poprzez różne formy artystyczne i literackie.
  3. Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczniów klas I – V szkół podstawowych
    z terenu gminy Zgierz.
  4. Konkurs literacki przeznaczony jest dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych
    z terenu gminy Zgierz.
  5. W konkursie plastycznym pn. „Znaczenie Konstytucji 3 Maja w życiu młodego człowieka”, należy wykonać pracę dowolną techniką (nie przestrzenną), formatu A4 lub A3, a jej wyraźną fotografię przesłać na adres e-mail redakcji: gazeta@gmina.zgierz.pl do dnia 28 kwietnia br.
  6. W konkursie literackim należy napisać wypracowanie na temat „Znaczenie Konstytucji 3 Maja w życiu młodego człowieka”, liczące minimum 150 słów i przesłać je (w pliku WORD lub PDF) na adres e-mail redakcji: gazeta@gmina.zgierz.pl do dnia 28 kwietnia br.
  7. Prace konkursowe należy przesłać na adres e-mail z dopiskiem w temacie: Konkurs plastyczny/literacki pn. „Znaczenie Konstytucji 3 Maja w życiu młodego człowieka”.
  8. Zdjęcie pracy lub wypracowanie należy dodać jako załącznik do wiadomości, a w treści wiadomości e-mail, należy podać dane kontaktowe uczestnika: imię i nazwisko, dokładny adres, szkołę do której uczęszcza oraz telefon kontaktowy do rodzica lub opiekuna.
  9. Prace zostaną ocenione przez komisję konkursową powołaną przez organizatora,
    a wyniki konkursów podane do wiadomości poprzez stronę internetową, fanpage Facebook organizatora, zaś zdjęcia prac i treść wypracowań zostaną opublikowane w najbliższym wydaniu „Na Ziemi Zgierskiej”.
  10. Nagrody, w postaci książek i gadżetów gminy Zgierz, zostaną wysłane laureatom pocztą lub, jeżeli zajęcia w szkołach zostaną wznowione, zostaną przekazane do szkół.
  11. Udział w konkursach jest tożsamy z wyrażeniem zgody na przetwarzanie i gromadzenie danych osobowych uczestnika na potrzeby przeprowadzenia konkursów.
  12. Udział w konkursie jest tożsamy z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikację prac oraz danych laureatów na stronie internetowej, profilu Facebook organizatora oraz miesięczniku „Na Ziemi Zgierskiej”.
  13. Kwestie, których nie reguluje niniejszy regulamin, rozstrzyga organizator konkursów.