Przez ostatnie dwa dni strażacy z ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Zgierz dostarczali paczki żywnościowe dla rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Pomoc w postaci jedzenia finansowana jest z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebujących. Weryfikację rodzin, do których trafia taka pomoc, prowadzą pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu strażaków ochotników oraz pracowników gminnego GOPS-u, którzy w czasie epidemii podjęli się dostarczenia blisko 5 ton żywności, 247 rodzin z terenu gminy Zgierz, otrzymało przed świętami paczki z długoterminowymi produktami spożywczymi, takie jak konserwy czy cukier.