W wyniku naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB, dla jednostek sektora finansów publicznych – jednostek samorządu terytorialnego: gmin i miast na prawach powiatu z obszaru województwa łódzkiego, została przyznana dotacja celowa na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, tj. defibrylatorów, toreb ratowniczych i innego sprzętu.

W dniu 8 czerwca 2018 r. wójt gminy Zgierz Barbara Kaczmarek przy kontrasygnacie skarbnika Ewy Kubiak, podpisały umowę dotacji z dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości – Mikołajem Pawlakiem na kwotę 89 862,31 uwzględniająca zakupy dla wszystkich jednostek z terenu gminy Zgierz.