Gmina Zgierz realizuje zadanie pn. "Opracowanie projektu rewaloryzacji oraz dokumentacji niezbędnej do wykonania rewaloryzacji parku zabytkowego w Dzierżąznej finansowane z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

• Ogólna wartość zadania: 29 520 zł.
  • Wysokość dotacji uzyskanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 14 760 zł.

Przedmiotowe zadanie obejmuje wykonanie m.in. inwentaryzacji dendrologicznej terenu wraz z gospodarką drzewostanem, koncepcji zagospodarowania terenu.

Celem zadania jest sporządzenie niezbędnej dokumentacji w celu rewaloryzacji parku. Wykonanie powyższej dokumentacji umożliwi w przyszłości podjęcie działań, na terenie zabytkowego parku, które:

• przywrócą walory użytkowe i wizualne obszaru oraz wyeksponują jego cechy jako obiektu dziedzictwa kulturowego;
  • dostosują teren do współczesnych standardów oraz wzbogacą teren o nowe funkcje, by w pełni mógł służyć mieszkańcom gminy stanowiąc odpowiedź na ich różnorakie potrzeby społeczne;
  • uporządkują przestrzeń parku;
  • stworzą na terenie zabytkowego parku miejsce atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie, które będzie pełnić funkcję zarówno reprezentacyjną, jak i służyć integracji wszystkich grup wiekowych społeczności lokalnej.

www.zainwestujwekologie.pl