Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Piotr Lebiedziński zawiadamiam, że w dniu 24 sierpnia 2017 roku (czwartek) o godz. 9:30 odbędzie się XXXVIII Sesja Rady Gminy Zgierz w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgierz, ul. Łęczycka 4.

PORZĄDEK OBRAD XXXVIII SESJI  RADY GMINY ZGIERZ w dniu 24 sierpnia roku – godz. 9:30

1. Otwarcie obrad XXXVIII Sesji Rady Gminy Zgierz.

2. Uwagi do porządku obrad Sesji.

3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.

4. Przyjęcie protokołu z  XXXVII Sesji.

5. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

6. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady.

7. Sprawozdania z prac Komisji Rady w okresie międzysesyjnym.

8. Informacje i zapytania sołtysów.

9. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:

1. przyjęcia rezygnacji radnego z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Gminy Zgierz

2. wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Zgierz

3. zmian budżetu Gminy Zgierz na rok 2017 w zakresie zadań własnych –  (kwota 6. 712 zł)

4. przeniesień w wydatkach budżetu Gminy Zgierz na rok 2017 w zakresie zadań własnych – (kwota 83. 062 zł)

5. przeniesień w wydatkach budżetu Gminy Zgierz na 2017 rok w zakresie zadań własnych – (kwota 33. 000 zł)

6. zmian budżetu Gminy Zgierz na 2017 rok w zakresie zadań własnych –  (kwota 306. 000 zł)

7. wyrażenia zgody na odpłatne przejęcie przez Gminę Zgierz od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnych, wybudowanych przez ŁSSE S.A w Dąbrówce Wielkiej, Lućmierzu i Rosanowie.

8. określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli wspomagających i doradców zawodowych zatrudnionych w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę Zgierz

9. nadania nazwy drodze w obrębie Dąbrówka – Strumiany

10. nadania nazwy drodze w obrębie Lućmierz Las

11.  uchylenia uchwały w sprawie ustalenia zasad sprawiania pogrzebu przez Gminę Zgierz

10. Informacja Przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i odpowiedziach.

11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania zgłaszane na poprzednich sesjach.

12. Interpelacje i zapytania radnych oraz odpowiedzi.

13. Sprawy różne.

14. Zamknięcie obrad XXXVIII Sesji.