Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Marek Telenda zawiadamia, że XXX sesja Rady Gminy Zgierz odbędzie się w dniu 28 grudnia 2016 r. (środa) o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Kaniej Górze przy ul. Strażackiej 17.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie obrad XXX sesji Rady Gminy Zgierz.

2. Uwagi do porządku obrad sesji.

3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.

4. Przyjęcie protokołu z XXIX sesji.

5. Informacja przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

6. Sprawozdanie z działalności wójta w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady.

7. Sprawozdania z prac Komisji Rady w okresie międzysesyjnym.

8. Informacje i zapytania sołtysów.

9. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Zgierz na 2017 rok:

1. przedstawienie przez wójta Gminy projektu uchwały budżetowej z uzasadnieniem,

2. odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi dotyczącej projektu budżetu gminy Zgierz na 2017 r.

3. odczytanie przez przewodniczącego Komisji Budżetu i Infrastruktury Gospodarczej opinii do projektu budżetu,

4. dyskusja nad projektem uchwały budżetowej,

5. głosowanie projektu uchwały budżetowej.

10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zgierz na lata 2017-2026:

1. przedstawienie projektu uchwały,

2. odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi do projektu uchwały o wieloletniej prognozie finansowej oraz możliwości sfinansowania planowanego deficytu budżetu gminy Zgierz,

3. dyskusja nad projektem uchwały,

4. głosowanie projektu uchwały.

11. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:

1. zmian budżetu gminy Zgierz na rok 2016,

2. przeniesień w planie wydatków budżetu gminy Zgierz na rok 2016 w zakresie zadań własnych,

3. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zgierz na lata 2016-2026,

4. zatwierdzenia planu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych w gminie Zgierz na rok 2017,

5. wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Łódzkiego.

12. Informacja przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i odpowiedziach.

13. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania zgłaszane na poprzednich sesjach.

14. Interpelacje i zapytania radnych oraz odpowiedzi.

15. Sprawy różne.

16. Zamknięcie obrad XXX sesji.