W związku z interwencją w dn. 06.07.2016 r. radnego Rady Gminy Zgierz Pana Mariana Jóźwiaka, wyrażającego niezadowolenie z powodu publikacji fotografii ilustrującej posiedzenie Rady Gminy Zgierz w internetowej publikacji „Absolutorium dla wójta Barbary Kaczmarek – relacja z XXII sesji Rady Gminy Zgierz” (30.06.2016), Redakcja strony internetowej www.gminazgierz.pl uprzejmie informuje, iż fotografia – zgodnie z zamieszczonym pod nią podpisem – przedstawia sesję Rady Gminy z dnia 30 czerwca 2016 r. (fragment posiedzenia, zarejestrowany przez fotografa – jedno z głosowań na początku sesji), a nie sam moment głosowania nad absolutorium. Nie dysponujemy zdjęciem przedstawiającym głosowanie nad absolutorium, ale cały przebieg obrad można zobaczyć dzięki nagraniu audiowizualnemu, opublikowanemu na stronie internetowej gminy Zgierz. Publikując przedmiotowy materiał prasowy, nie mieliśmy wątpliwości, że Czytelnicy zapoznają się z tekstem, z którego jasno wynika efekt kolegialnych prac Rady Gminy Zgierz w postaci konkretnej, ważnej uchwały, a nie zaś poprzestaną na przeczytaniu tytułu i obejrzeniu zdjęcia. Tekst precyzyjnie informuje o wyniku procedowania przez Radę w istotnej dla samorządu gminnego kwestii absolutorium.

Rada Gminy Zgierz podjęła uchwałę o udzieleniu wójtowi absolutorium stosunkiem głosów 11 za przy 2 wstrzymujących się; nikt nie głosował przeciwko (w głosowaniu uczestniczyło 13 radnych). Od głosu wstrzymali się Pan Piotr Gadomski i Pan Marian Jóźwiak. Mamy nadzieję, że niniejsze oświadczenie rozwieje wszelkie „spiskowe teorie” wokół publikacji materiału informacyjnego w przedmiotowej sprawie.

REDAKCJA GMINAZGIERZ.PL