XXII sesja Rady Gminy Zgierz 30 czerwca 2016 głosowanie

Fot.: XXII sesja Rady Gminy Zgierz (30 czerwca 2016)

Radni zgromadzeni na XXII sesji Rady Gminy Zgierz w dniu 30 czerwca 2016 r. podjęli uchwałę o udzieleniu absolutorium wójtowi Barbarze Kaczmarek. Rada podzieliła pozytywne opinie Komisji Rewizyjnej oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi na temat wykonania budżetu gminy za rok 2015. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny budżet zamknął się wynikiem dodatnim w wysokości ponad 1,6 mln zł. Wydatki na inwestycje wyniosły ponad 7,6 mln zł, a dochody własne gminy przekroczyły plan o blisko 351 tys. zł. Radni podziękowali wójtowi gminy Zgierz za wypracowanie dobrych wyników finansowych, wręczając symboliczny bukiet kwiatów. Do tych podziękowań przyłączyli się również dyrektorzy szkół, przypominając tym samym, jak ogromną część budżetu gmina przeznacza na edukację i jak dużą rolę odgrywają inwestycje w tej dziedzinie. Z kolei wójt Barbara Kaczmarek dziękowała radnym za owocną współpracę i wspólne dzieło modernizacji gminy.

Sesja była okazją do uroczystego pożegnania z funkcją radnego przez Roberta Śniecikowskiego, powołanego przez miesiącem na stanowisko komendanta powiatowego policji w Zgierzu. Nowy szef zgierskiej policji podziękował samorządowcom za dotychczasową wspólną pracę na forum Rady Gminy Zgierz, mieszkańcom za okazane zaufanie oraz zadeklarował dalszą służbę sprawom gminnej wspólnoty – w ramach kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Zapraszamy do obejrzenia sesji Rady Gminy Zgierz – nagranie audiowizualne całego posiedzenia zostanie opublikowane na stronie internetowej w dziale Aktualności już niebawem. Wszystkie uchwały w pełnym brzmieniu są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

XXII sesja Rady Gminy Zgierz absolutorium

XXII sesja Rady Gminy Zgierz