Wójt Gminy Zgierz zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osoby zainteresowane tematyką przedsiębiorczości społecznej na spotkanie informacyjne z ekspertem Stowarzyszenia Wsparcia Społecznego "Ja-Ty-My" w dniu 21 czerwca 2016 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgierz.

Spotkanie poświęcone jest projektowi "OWES – WSPARCIE EKONOMII SPOŁECZNEJ", adresowanego zarówno do osób indywidualnych, jak i organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządu terytorialnego. Realizoator projektu, łódzkie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Ja-Ty-My", oferuje wsparcie w zakładaniu podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych oraz w rozwoju już istniejących. Wsparcie to obejmuje m.in. szkolenia, doradztwo biznesowe i prawne, usługi księgowe i marketingowe. Stowarzyszenie pomaga również wejściu na rynek pracy osobom bezrobotnym, zagrożonym wykluczeniem społecznym (m.in. poprzez bezzwrotne dotacje na stworzenie miejsca pracy w podmiocie ekonomii społecznej lub w przedsiębiorstwie społecznym).

Więcej informacji: www.wsparciespoleczne.pl