dzień dziecka - publiczność

Dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Zgierz tradycyjnie świętowały Dzień Dziecka w Gminnym Ośrodku Kultury. Gry, zabawy i liczne atrakcje wypełniły słoneczne przedpołudnie 1 czerwca w urokliwym parku w Dzierżąznej. Z bohaterami dzisiejszego święta spotkali się wójt Barbara Kaczmarek i przewodniczący Rady Gminy Zgierz Marek Telenda. Ukoronowaniem sportowych zmagań był jubileuszowy – organizowany po raz dwudziesty – Bieg Jednorożca pod patronatem Wójta Gminy Zgierz. Główne trofea zawodów – Puchary Przewodniczącego Rady Gminy Zgierz w kategorii szkół podstawowych oraz w kategorii gimnazjów – trafiły odpowiednio w ręce uczniów ze Szczawina oraz Grotnik. Z kolei na podium Szkolnej Spartakiady na Wesoło stanęły drużyny z Grotnik, Szczawina oraz – po dogrywce – z Gieczna. Dzień Dziecka to również dzień pamięci o nastoletnich więźniach niemieckiego obozu, jaki istniał w Dzierżąznej w okresie II wojny światowej. Delegacja młodzieży oraz przedstawiciele gminnych władz złożyli kwiaty przy pomniku ku czci najmłodszych ofiar hitlerowskich represji na ziemi zgierskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gminnych obchodów Dnia Dziecka w GALERII. Jeszcze więcej zdjęć znajdą Państwo na naszym profilu na portalu społecznościowym Facebook.