IMG_1128a_2016-05-23

Uroczyste przecięcie wstęgi na drogach gminnych w Kwilnie (21 maja) i Lorenkach (23 maja) symbolicznie zakończyło największą od lat modernizację infrastruktury drogowej w północnej części gminy Zgierz. Długo wyczekiwane przez mieszkańców asfaltowe odcinki dróg to jeden z elementów realizacji opracowanej w ubiegłym roku Strategii rozwoju gminy Zgierz na lata 2015-2020. Opisywane inwestycje są przykładem sukcesywnego wyrównania standardów gminnej sieci drogowej, a co tym idzie – również warunków życia mieszkańców, komunikacji oraz perspektyw dalszego rozwoju urbanistycznego i gospodarczego. Dla lokalnej społeczności sołectw Kwilno i Lorenki oddanie do użytku dróg z asfaltową nawierzchnią to wydarzenie doniosłe, stąd też inicjatywa mieszkańców w zakresie zorganizowania symbolicznych ceremonii z udziałem władz gminy Zgierz. Wstęgę przecinali: wójt Barbara Kaczmarek, zastępca wójta Wiesław Olender, radna Gabriela Skopiak, sołtysi Teresa Kacprzak (w Kwilnie) i Jan Manista (w Lorenkach) oraz przedstawiciele mieszkańców.

IMG_1815_2016-05-23

Więcej zdjęć z wydarzeń na gminnym profilu FB!