W niedzielę 17 kwietnia 2016 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbył się Turniej Drużyn Abstynenckich Gry w Piłkę Siatkową o Puchar Wójta Gminy Zgierz, zorganizowany przez Stowarzyszenie Abstynentów Klubu "STOP". Inaugurując zawody, wójt Barbara Kaczmarek gratulowała inicjatorom imprezy pomysłu i podkreśliła, że rozwój kultury fizycznej i sportu to jeden z najważniejszych obszarów profilaktyki i kształtowania zdrowego stylu życia. Przypomniała również o zasługach zgierskiego Klubu "STOP", skupiającego także mieszkańców gminy, dla krzewienia idei wychowania w trzeźwości. "Wspólnota Stowarzyszenia Abstynentów od lat niesie nieocenioną pomoc ludziom, wspierając tych, którzy podjęli trudną walkę z nałogiem, a także ich rodziny. Dzisiejszą imprezą sportową promujecie przesłanie: można skutecznie zmienić swoje życie na lepsze, a abstynencja może być filozofią zdrowego stylu życia" – mówiła wójt gminy Zgierz. Sportowe zmagania drużyn z całego regionu łódzkiego obserwowało liczne grono kibiców. Zgierski zespół uplasował się na podium, zajmując III miejsce.

I miejsce – Klub „PRZYJACIEL” Bełchatów

II miejsce – Klub „WOLA” Zduńska Wola

III miejsce – Klub „STOP” Zgierz

IV miejsce – Klub „AZYL” Tomaszów Mazowiecki