Barbara Kaczmarek – 58 lat, wspaniała kobieta, matka, wieloletni samorządowiec z dużym doświadczeniem. Przez blisko 20 lat była pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu. W kadencjach 2006 – 2014 została radną gminy Zgierz, zaś w pierwszej z nich pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Gminy Zgierz. W roku 2014 została wybrana przez mieszkańców na Wójta Gminy Zgierz, pozostając gospodarzem tego terenu na drugą kadencję, do 24 lutego 2020 r.

W ciągu sześciu lat, pod rządami Barbary Kaczmarek, gmina Zgierz zmieniła swoje oblicze, rozwinęła się, stając się atrakcyjnym miejscem do życia oraz przyjaznym dla inwestorów. Rozwinięta i zmodernizowana została infrastruktura drogowa i wodociągowa. Siedziba Urzędu Gminy Zgierz została poddana termomodernizacji. Zmieniło się także oblicze gminnych szkół, które zostały rozbudowane, docieplone, przy których powstały wielofunkcyjne boiska sportowe. Siedziba Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej wraz z otaczającym go zabytkowym parkiem, przeszły rewitalizację, dzięki czemu, jest to dzisiaj atrakcyjne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Niemal w każdym z sołectw gminy Zgierz realizowane były inwestycje drogowe, związane z przebudową dróg i chodników, wraz ze znajdującą się tam infrastrukturą.

Taki ogrom inwestycji nie byłby możliwy bez sprawnego pozyskiwania funduszy zewnętrznych. W kadencji 2014 – 2018 gmina Zgierz otrzymała certyfikat dla samorządu najsprawniej pozyskującego środki zewnętrzne w kategorii gmin powyżej 6 tys. mieszkańców. W chwili obecnej, dzięki dobremu gospodarzowi, jakim była Barbara Kaczmarek, gmina zrealizowała szereg inwestycji i projektów, o łącznej wartości ponad 25 mln. zł.