Informujemy, iż ruszył nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej z budżetu województwa łódzkiego dla jednostek samorządu terytorialnego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy, w zakresie realizacji małych projektów lokalnych, realizowanych na terenach wiejskich – tzw. grantów sołeckich.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania dotacji, regulamin jej udzielania oraz wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi www.lodzkie.pl, w zakładce: Rolnictwo – Dotacje dla gmin-projekty w sołectwach – Dotacje w 2020 roku.

W ubiegłych latach, dzięki środkom z grantów sołeckich, zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów dla mieszkańców gminy Zgierz, takie jak np.: warsztaty rękodzielnicze i kulinarne w sołectwie Biała, stworzenie miejsca do integracji mieszkańców wsi Śladków Górny, czy projekt prozdrowotny „Zdrowa wieś Grabiszew – więcej ruchu dla zdrowia”. Dlatego zachęcamy lokalne społeczności do składania wniosków o dofinansowanie w ramach grantów sołeckich do Urzędu Gminy Zgierz, ul. Łęczycka 4, 95-100 Zgierz, Biuro Obsługi Klienta, do dnia 10 marca 2020 roku.