30 stycznia w świetlicy w Kaniej Górze odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy Zgierz w sprawie ustaleń dotyczących „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Gminy Zgierz”

Strategia ma wyznaczać kierunki działania w strefie elektromobilności na następne 16 lat, jest przeprowadzana w ramach projektu realizowanego przez gminę Zgierz o dofinansowanie w formie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na spotkaniu szeroko omówiono zagadnienie elektromobilności. Wywiązała się konstruktywna dyskusja na temat rozwoju sieci transportowej opartej na komunikacji zbiorowej, samochodach i rowerach elektrycznych. Wszystkie zgłaszane pomysły są godne zainteresowania i na pewno pomogą w stworzeniu spójnej strategii elektromobilności.