Z przyjemnością informujemy, że gmina Zgierz już po raz trzeci z sukcesem pozyskała środki finansowe dla realizacji projektów grantowych.

Z początkiem lipca ruszyła realizacja małych projektów lokalnych. W tym roku dotacja celowa z budżetu Województwa Łódzkiego wynosi 30 000 zł. Wsparcie otrzymały trzy sołectwa z terenu gminy Zgierz: Biała, Grabiszew i Śladków Górny.

Projekty będą realizowane w terminie od lipca do października br., a ich głównym celem jest rozwój sołectw poprzez pobudzenie aktywności społecznej mieszkańców, wzmocnienie tożsamości lokalnej, promocję lokalnych produktów oraz propagowanie działań promocyjno–edukacyjnych.

Wszystkie projekty angażują w realizację mieszkańców, gdyż większość prac będą oni wykonywać samodzielnie, co w dużej mierze przyczyni się do integracji społeczności lokalnej.