Gmina Zgierz zamierza aplikować o środki na montaż odnawialnych źródeł energii w budynkach prywatnych (środki unijne dystrybuowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego). Wstępny etap projektu polega na obligatoryjnej ocenie liczby mieszkańców gminy zainteresowanych montażem urządzeń OZE. Jeśli badanie potwierdzi wymagane przez operatora funduszu zainteresowanie mieszkańców, gmina Zgierz złoży stosowny wniosek o dotację do Marszałka Województwa oraz zorganizuje serię spotkań informacyjnych. Przyznanie dotacji leży w gestii Marszałka Województwa Łódzkiego.

W związku z powyższym, zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie o zgłoszenie do Urzędu Gminy Zgierz:

– osobiście (Biuro Obsługi Klienta, stanowiska nr 3 i 4) lub

– pocztą elektroniczną (ug@gmina.zgierz.pl)

Termin zgłoszeń upływa 1 sierpnia 2016 r. W zgłoszeniach należy podać dane niezbędne do kontaktu (imię i nazwisko, adres, e-mail, numer telefonu).

PLIKI DO POBRANIA:

Ochrona środowiska naturalnego gminy Zgierz poprzez wykorzystanie OZE informator

deklaracja w sprawie projektu montażu OZE w prywatnych budynkach