SPO

   Gmina Zgierz zakończyła realizację projektu pn. „Organizacja przestrzeni rekreacyjno-sportowej w miejscowości Rosanów w celu pobudzenia aktywizacji i integracji społeczeństwa lokalnego”.
 
 Na podstawie umowy podpisanej 16 lipca 2007 roku z Samorządem Województwa Łódzkiego projekt podlegał dofinansowaniu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, działanie: Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego. Po rozliczeniu realizacji projektu, zatwierdzona została kwota środków do refundacji z Unii Europejskiej w wysokości: 346 426,17 zł.

 W kwietniu 2008 roku zakończono prace na nowym kompleksie sportowo-rekreacyjnym. Projekt zakładał bowiem, nie tylko powstanie nowego boiska, ale także wyposażonego placu rekreacyjno-zabawowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W ramach projektu poddano renowacji nawierzchnię trawiastą boiska, wykonano wodociąg do zraszania murawy, wybudowano trybuny ziemne z miejscami siedzącymi. Teren został oświetlony i ogrodzony. Zakupiony został również sprzęt związany z urządzeniem boiska, tj. wiaty dla zawodników, siatki do bramek, rollcar do podlewania murawy, kosiarka spalinowa, wózek do malowania linii, przenośna kabina sanitarna oraz sprzęt, który został zamontowany w części rekreacyjno-zabawowej – stół do ping-ponga, stół do gry w szachy, ławki piknikowe, karuzela, piaskownica, ławki drewniane, zestaw zabawowy dla dzieci. Wykonano też betonowy krąg taneczny.
 
W wyniku realizacji projektu społeczność Rosanowa zyskała nie tylko atrakcyjne miejsce dla rodzinnych spotkań, bowiem nowo powstały obiekt będzie również impulsem dla dalszego rozwoju miejscowości i okolicznych terenów.