Zawodnikom na starcie rajdu kibicowała Wioleta Głowacka Wójt Gminy – To wspaniałe, że w taki aktywny sposób spędzacie Państwo czas z dziećmi, pomagając innym, którzy potrzebują wsparcia – powiedziała podczas odprawy rodzinnej części rajdu.

Wioleta Głowacka Wójt Gminy odebrała również podziękowania za pomoc w organizacji i serce okazane dzieciom, od Joanny Paduszyńskiej Prezes Fundacji Słonie na Balkonie.

Zwycięzcami rajdu byli wszyscy, którzy wzięli w nim udział. Całe wpisowe wpłacane przez zawodników trafia do Fundacji Słonie na Balkonie, opiekującej się dziećmi, które przeżyły traumę we wczesnym dzieciństwie.

Na liście startowej było ponad 400 osób z całej Polski. Znaleźliśmy również zawodników z Grotnik, Jedlicza B, Ustronia, Rosanowa, Białej i Władysławowa.

Na zaproszenie Wiolety Głowackiej Wójt Gminy Rajd It Orient odbył się na terenie gminy Zgierz po raz drugi. W tym roku bazą Rajdu była szkoła w Grotnikach.

W obsługę rajdu włączyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Pod Bocianami” z Ciosen, które przygotowały posiłek dla zawodników. – Jesteśmy na rajdzie drugi raz. W ubiegłym roku, rajd odbył się w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej, bardzo nam się wtedy podobało, też przygotowywałyśmy posiłek dla zawodników. To niesamowite, spotkać ludzi z innymi pasjami – mówi pani Małgorzata Majchrzak, przewodnicząca KGW “Pod Bocianami” z Ciosen. Panie dokładają własną cegiełkę, pieniądze zebrane podczas rajdu ze sprzedaży kawy i herbaty przekazują Fundacji Słonie na Balkonie.

Rajd odbył się 31 lipca w Grotnikach.

Organizacje wspierające ItOrient: Cybercom Poland, Fundacja Słonie na Balkonie, Gmina Zgierz

Wyniki rajdu: itorient.pl