Udało się ! Dzięki wspólnym staraniom Wójta Gminy Zgierz Wiolety Głowackiej oraz samorządowców z Miasta Zgierza, Miasta i Gminy Ozorków oraz powiatu zgierskiego, na węźle Emilia powstanie dodatkowe rondo, które zapewni kierowcom zjazd z drogi krajowej nr 91 na autostradę A2 i powstającą właśnie drogę ekspresową S14. Wspólne pismo w tej sprawie zostało skierowane do Ministra Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Pierwotne plany projektu budowy drogi ekspresowej S14 nie przewidywały w tym miejscu zjazdu, co oznaczałoby, że jadący DK91 od strony Ozorkowa, aby dostać się na drogę S14 musieliby przejechać przez centrum Zgierza zwiększając już i tak duży ruch tranzytowy, co dla mieszkańców nie tylko Zgierza, ale i naszej gminy byłoby dodatkowym utrudnieniem.
Wicepremier Piotr Gliński oraz Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński na konferencji prasowej zapowiedzieli, że zmiana zagospodarowania węzła Emilia nie będzie miała wpływu na realizację całego kontraktu.