4 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Co roku z tej okazji samorząd gminy Zgierz świętował razem ze strażakami. W tym roku było to niemożliwe. Jednakże w dobie panującej epidemii, nie zapomnieliśmy o druhach z 10 jednostek ochotniczych straży pożarnych, którzy codziennie czuwają nad zdrowiem, życiem i mieniem mieszkańców. Chcąc podziękować za ich służbę, gminny samorząd przekazał każdej jednostce OSP komplet profesjonalnych narzędzi, które z pewnością przydadzą się do wszelkiego rodzaju napraw. Walizki z kluczami wraz z życzeniami zdrowia, szczęścia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy dla wszystkich druhów – ochotników, zostały przekazane przez Mirosławę Maciak – pełniącą obowiązki Wójta Gminy Zgierz, na ręce prezesów OSP w: Białej, Dąbrówce Wielkiej, Dzierżąznej, Kaniej Górze, Kęblinach, Rogóźnie, Skotnikach, Szczawinie, Ustroniu-Grotnikach oraz Wypychowie.