OBWIESZCZENIE Wójta Gminy Zgierz z dnia 24 kwietnia 2020 roku

Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568) Osoba pełniąca funkcję Wójta Gminy Zgierz podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach przedterminowych Wójta Gminy Zgierz zarządzonych na dzień 17 maja 2020 r.:

Nr obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba obwodowej komisji wyborczej
1 Grotniki, Jedlicze A, Jedlicze B, Ustronie, Wiktorów, Zimna Woda

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grotnikach,
Grotniki, ul. Brzozowa 4, 95-073 Grotniki

2 Adolfów, Dębniak, Emilia, Kania Góra, Lućmierz, Lućmierz Las, Słowik

Szkoła Podstawowa w Słowiku, Słowik, ul. Gdańska 42, 95-100 Zgierz

3 Rosanów

Świetlica wiejska Rosanów,
Rosanów, ul. Długa 92, 95-100 Zgierz

4 Dąbrówka Marianka, Dąbrówka Sowice, Dąbrówka Strumiany, Dąbrówka Wielka

Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkiej,
Dąbrówka Wielka, ul. Główna 49, 95-100 Zgierz

5 Glinnik, Janów, Józefów, Leonardów, Łagiewniki Nowe, Maciejów, Palestyna, Rozalinów, Samotnik, Siedlisko, Skotniki, Smardzew, Ukraina, Wołyń

Ochotnicza Straż Pożarna w Skotnikach,
Skotniki, ul. Strażacka 4, 95-002 Smardzew

6 Czaplinek, Marcjanka, Podole, Szczawin Duży, Szczawin Kolonia,

Szczawin Kościelny, Szczawin Mały

Szkoła Podstawowa w Szczawinie Kościelnym,
Szczawin Kościelny, ul. Kościelna 21, 95-002 Smardzew

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

7 Biała, Bądków, Ciosny, Cyprianów, Dzierżązna, Jasionka, Jeżewo, Kolonia Głowa, Leonów, Ostrów, Swoboda, Warszyce

Szkoła Podstawowa w Białej, Biała, ul. Kościelna 4, 95-001 Biała

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

8 Besiekierz Nawojowy, Besiekierz Rudny, Kębliny, Michałów, Moszczenica, Wola Branicka

Szkoła Podstawowa w Besiekierzu Rudnym,
Besiekierz Rudny 20, 95-001 Biała

9 Astachowice, Brachowice, Gieczno, Grabiszew, Kotowice, Kwilno, Lorenki, Rogóźno, Śladków Górny, Władysławów, Wola Rogozińska, Wypychów

Szkoła Podstawowa w Giecznie,
Gieczno, ul. Szkolna 2, 95-001 Biała

• Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy:
  • 1) którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, lub
  • 2) posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
  1. a) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji,
  2. b) całkowitej niezdolności do pracy,
  3. c) niezdolności do samodzielnej egzystencji,
  4. d) o zaliczeniu do I grupy inwalidów,
  5. e) o zaliczeniu do II grupy inwalidów,
  • a także wyborcy о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny, lub
  • 3) podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284 i 374);
  • Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Łodzi II najpóźniej do dnia 4 maja 2020 r., z wyjątkiem wyborcy podlegającego w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania zgłasza do dnia 12 maja 2020 r.
  • Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
  • 1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  • 2) całkowitej niezdolności do pracy;
  • 3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  • 4) zaliczeniu do I grupy inwalidów;
  • 5) zaliczeniu do II grupy inwalidów;
  • a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.
  • Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Wójta Gminy Zgierz najpóźniej do dnia 8 maja 2020 r.
  • Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 17 maja 2020 r. od godz. 700 do godz. 2100.

Osoba pełniąca funkcję
Wójta Gminy Zgierz